مبحث یکم : مقدمه و تاریخچه
مبحث دوم: مراحل نفوذ کردن / جلوگیری از نفوذ
مبحث سوم: حملات شبکه ای
مبحث چهارم - کار عملی
مبحث پنجم - DHCP
مبحث ششم - وب و حملات مطرح در آن
مبحث هفتم - حملات DoS
مبحث هشتم - سیستم عامل
مبحث نهم - مهندسی اجتماعی
مبحث دهم - Vulnerability (آسیب پذیری)

تاریخچه هک

دهه 1960 – آغاز مقوله هک بود. در MIT  آمدند روی یک سری از سیستم ها پسورد  بگذارند و یک سری گفتند ما نمی خواهیم سیستم ها پسورد داشته باشند و بعد سعی کردند یک جوری این پسوردها را دور بزنند.

دهه 1970 – هکرهای تلفنی و سیستم های Switching  شرکت AT &T  . توانستند سیستم Switching  AT & T  را با یک سری از باکس هایی که سیگنال های الکتریکی تولید می کرد عوض کنند . شما مثلا 119  را می گرفتید اما مثل به 143 وصل می شدید ( درباره کودتای AT & T  جستجو کنید که توانست دولت را عوض کند).

دهه 1980 – گروه های هکری و سایت های آن ها رایج شد

1984 – مجله رسمی هک magazine hacker 2600  ( در حال حاضر تمام شده ) اما یک مجله دیگر به نام phrack  که در حال حاضر وجود دارد .

1986- تدوین قانون مبارزه با کلاهبرداری و سوء استفاده کامپیوتری ( درایران نیز قانون مجازات جرائم رایانه ای ایجاد شده است )

1988 – کرم موریس

1989 – آلمان ها و KGB

1990 – اجرای عملیات Sundevil  توسط دولت آمریکا ، این عملیات یکی از گسترده ترین حملاتی بود که در مقابله با hacking  انجام شد ، دولت آمریکا طی چندین ماه افرادی که در هک فعالیت می کردند راشناسایی کرده ، یک روز صبح همه آن ها را گرفت و یک سری را اسختدام کرد یک سری را زندانی کرد یک سری …

1994 – توزیع ابزارهای hacking  و تغییر چهره هک . تا قبل از آن هک را مثلا شاید بد نمی دانستند اما در این سال به علت رخداد یک سری وقایع و آمدن ابزارها باعث شد که رویکرد نسبت به هک به سمت منفی بیشتر سوق داده شود .

1998 : یک هکر اسرائیلی ، پنتاگون را هک کرده بود و داده های آنان را برداشته بود .

2000 – بزرگترین حمله تکذیب سرویس تاریخ علیه Yahoo , eBay , CNN  و …

2001 : DNS  ها مورد حمله قرار گرفتند . سیزده DNS  در دنیا داریم .

اسکرول به بالا