مبحث یکم : مقدمه و تاریخچه
مبحث دوم: مراحل نفوذ کردن / جلوگیری از نفوذ
مبحث سوم: حملات شبکه ای
مبحث چهارم - کار عملی
مبحث پنجم - DHCP
مبحث ششم - وب و حملات مطرح در آن
مبحث هفتم - حملات DoS
مبحث هشتم - سیستم عامل
مبحث نهم - مهندسی اجتماعی
مبحث دهم - Vulnerability (آسیب پذیری)

انواع هکرها

جامعه هک ،نیز همانند هر جامعه دیگری در برگیرنده قشرهای مختلفی می باشد . اقشاری که بر مبنای رنگ کلاهشان تقسیم شده اند .

هکرهای کلاه سیاه (Black Hat )

هر ساله سمینار blackout  سمینار defocn  و … در جاهای مختلف برگزار می شود که هکرها در آن شرکت می کنند ، تکنولوژی روز خود را ارائه می دهند ، دستاوردهای خود را مطرح می کنند خیلی از مسئولین امنیتی کشورهای مختلف در این سمینارها به اهدافی مثل دریافت اطلاعات و یا جذب افراد شرکت می کنند .

توجه : درباره سمینارهای defcon  ، black hat  تحقیق کنید .

هکر کلاه سیاه کیست ؟ کسانی که دانش فنی بالایی دارند . انگیزه های منفی برای هک حرفه ای دارند و به استخدام جایی هم در نمی آیند ( شخصی کار می کنند ).

هکر کلاه سفید کیست ؟

هکری که دانش فنی بالایی دارد اما انگیزه اش مثبت است و غالبا به عنوان مسئول امنیت سازمان ها به استخدام در می آید . بر روی هدف مشخص کار می کند . مثلا تست نفوذ انجام می دهد و …

هکر های کلاه خاکستری

بخش اعظم جامعه hacking  را هکرهای کلاه خاکستری هستند . دانش فنی نسبتا خوبی دارند . یعنی شبکه را می شناسند . با برخی application  ها هم آشنا هستند ، با دیتابیس هم آشنایی دارند ولی دیگر در هیچ کدام از این موارد تخصصی وارد نشده اند .

می توانیم بگوییم بعد از گذراندن این دوره ها ما gray hat  می شویم . کلاه خاکستری ها غالبا انگیزه خاصی ندارند ، بدون تعصب اقدام به هک نسبتا حرفه ای می نمایند .

هکرهای کلاه صورتی ( Pink Hat )

که به آن ها جوجه هکر یا script kiddie (skiddie )  می­گویند که بایک سری از ابزارها هک انجام می دهند بدون هیچ دانشی و صرفا استفاده کننده ابزار .

اسکرول به بالا