Hello World

ابتدا فایل جاوا اسکریپتی angular.js را از سایت angular.js دانلود و سپس در الگوی برنامه مسیر فایل را معرفی میکنیم.

کد را در فایلی به نام first.html قرار می دهیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اگر فایل first.html را در یک مرورگر باز کنید خواهید دید Hello World! :

نکته : درون {{}} میتوان کد جاوااسکریپت نوشت البته نه هر جاوااسکریپتی مثلا alert  را نمیتوانیم درون {{}} استفاده نمود.

توضیح <html ng-app>:

با استفاده از ng-app محدوده مدیریت angularJS را مشخص می کنیم. در این برنامه ما محدوده مدیریت angularJS را کل صفحه html قرار داده ایم. شما می توانید مدیریت angularJS را به یک div  محدود کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. قبل از شروع به کار و استفاده از ند، شما باید محیطی برای توسعه آن فراهم کنید. در ادامه روش آماده کردن و نصب ند را فرا خواهیم گرفت.

پیش نیازهای نصب:

  1. ند در سیستم‌ عامل‌های شبه POSIX بهتر از سایر سیستم عامل ها اجرا می‌شود به دلیل اینکه بیشتر توابع درونی ند به طور مسقیم توابع درونی سیستم عامل‌های POSIX را صدا می‌زنند.

این نوع سیستم عامل‌ها شامل Solarix، Linux، Mac OS X و … می‌شوند. پس بهترین حالتی که پیشنهاد می‌شود این است که ند را در این نوع سیستم عامل ها نصب کنید. البته در نسخه‌های جدید ند نسخه ویندوزی نیز ارایه شده است (برای یادگیری نصب ند روی ویندوز به آدرس http://nodejs.ir/blog/nodejs-on-windows مراجعه کنید).

  1. برای نصب ند بوسیله کد منبع یا source code به یک کامپایلر زبان C مثل GCC نیاز دارید. به Python 2.4 و بالاتر نیز نیاز دارید. اگر قصد دارید یک سرور https توسعه دهید به OpenSSL نیز نیاز پیدا خواهید کرد که البته ضروری نیست. می‌توانید برای اطلاعات بیشتر و نصب بسته هایی که در بالا اشاره شد، به سایت های http://openssl.org و http://python.org مراجعه کنید.
  2. در ابونتو با استفاده از دستور

apt-get install build-essential g++ libssl-dev curl git python

 

  1. می‌توانید ابزارهای مورد نیاز را نصب کنید.
اسکرول به بالا