کامپوننت های آماده در Bootstrap

همان‌طور که گفته شد Bootstrap  تعدادی Component آماده در اختیار ما قرار می‌دهد که خیلی به کمک می‌آیند. به‌طور مثال ما می‌خواهیم یک  Slider داشته باشیم برای ساخت آن اگر بخواهیم با Java Script بنویسیم شاید به‌خوبی Bootstrap  نشود.

Bootstrap  مجموعه‌ای از کلاس‌های آماده در اختیار ما قرار می‌دهد که بتوانیم این  Slider ها را سریع‌تر انجام دهیم درعین‌حالی که هم ازلحاظ کد کیفیت خوبی دارند و هم ازلحاظ  Responsive بودن نیازهای مارو برطرف می‌کنند.

در بحث Slider می‌توان از Navbar هایی که از قبل ساخته‌شده در  Get Bootstrap.com استفاده کرد.

در کلاس‌هایی که مربوط به Navigation Bar در Bootstrap می‌شود یک Navbar-Header داریم که Data هایی که در این قسمت قرار می‌گیرند در سایز موبایل هم دیده می‌شوند.ولی آن‌هایی که در کلاس Navbar-colaps  قرار می‌گیرند در سایز موبایل و سایز کوچک‌تر تبدیل به

Drop Down Menu می‌شوند که این نوع در سایت‌های مختلف زیاد دیده‌شده است که وقتی صفحه کوچک می‌شود این منوها به‌جای اینکه بالای صفحه باشند تبدیل به Drop Down Menu  می‌شوند که یکی از کاربردی‌ترین نوع فیچرهای  Bootstrap است.

کلاس دیگری که Bootstrap در اختیارمان قرار می‌دهد کلاس Nav bar-inverse نام دارد که وظیفه‌اش برعکس کردن رنگ‌ها است مثلاً رنگ سفید را تبدیل به مشکی می‌کند.

اسکرول به بالا