چیدمان و معماری SASS

نمونه‌ای در زیر برای فهم بیشتر چیدمان و معماری Sass  نمایش داده‌ایم.

همان‌طور که در شکل می‌بینید می‌توانیم یک دایرکتوری Css داشته باشیم که ازآنجا آدرس‌دهی کنیم.

می‌توانیم یک دایرکتوری Image  داشته باشیم تا عکس‌هایمان را در آن ذخیره کنیم و همچنین می‌توانیم یک دایرکتوری JS برای Java Script داشته باشیم. ضمناً می‌توان برحسب لزوم دایرکتوری‌های مختلف دیگری نیز اضافه کنیم به‌طور مثال کنترل‌ها یا لایبرری ها یا پلاگین ها یا Viewها را در یک دایرکتوری جدا از یکدیگر قرار دهیم .

هدف این است که از Css به شکلی ساختار گونه و پویاتر استفاده کنیم . می‌توانیم  Css هایی بنویسیم که تفکیک‌شده از هم باشند و در پایان بتوانیم آن‌ها را باهم Merge  کنیم و با یک فایل Import کنیم و از Syntax  های Sass که یکسری امکانات و فیچرهایی برای Css اضافه می‌کند استفاده کنیم.

Sass  می‌خواهد Css و Syntax های آن را خواناتر و پویاتر نمایش دهد . در ساختاری که مشاهده می‌کنید دایرکتوری Framework قرار دارد که می‌توان داخل آن Cssهای مربوط به Form را قرار دهیم یا  Css مربوط به Input را داخل فایل Input بگذاریم و Mixin ها و متغیرها را نیز به همین صورت. آندرلاینی که در ابتدای نام فایل‌ها قرار دارد به این دلیل است که کامپایلر حق کامپایل کردن آن را ندارد.

در دایرکتوری لایبرری فایل Normalize و Reset قرار دارند . در بحث Reset  یا باید خودمان بنویسیم یا از لایبرری استفاده کنیم . برای پلاگین ها هم می‌توان، از هر پلاگینی که فایل Sass  دارد استفاده کرد.

اسکرول به بالا