معرفی

هدف این فصل یادگیری فریم ورک جدید PHP و استفاده از آن به‌طور مؤثر جهت ایجاد یک برنامه وب ecommerce می‌باشدکه به مشتریان بالقوه امکان می‌دهد تا محصولات را از طریق گروه‌بندی و ارائه ترتیب‌ها به‌طور امن بررسی نمایند. برای تکمیل این مجموعه از نیازمندی‌ها، یک سیستم شامل یک برنامه وب با یک  backendاست که با استفاده از فریم ورک MVC مدرن طراحی و پیاده‌سازی می‌شود.

این فریم ورک، استفاده از فریم ورک php را هنگامی‌که محدودیت زمانی وجود دارد و مهارت کد نویسی توسعه‌دهندگان php با سطح بالای تقاضا جهت ایجاد برنامه‌های پیچیده مطابقت ندارد موردتوجه واقع می‌شود.

فریم ورک ها تمامی وظایف پایه‌ای تکراری یک پروژه php را مدیریت می‌کنند، به شما امکان می‌دهند تا بر روی تلاش خود برای کسب‌وکار منطقی و ساختار عمومی پروژه تمرکز نمایید.

استفاده از یک فریم ورک قوی هنگامیکه امنیت برنامه وب یک نیاز حیاتی محسوب می‌شود پیشنهاد می‌گردد. آن حتی هنگامی‌که توسعه‌دهنده از نحوه جلوگیری تهدیدات امنیتی اطلاعاتی ندارد ضروری و حیاتی است.

اکثر فریم ورک های مدرن دارای ویژگی امنیتی در داخل خود هستند که شامل رعایت موارد ورودی تا خودکارسازی رمزنگاری کوکی می‌باشد.

ساختار سازمان‌یافته پروژه به‌عنوان‌ یک کد تمیز، درست هنگام کار در یک سازمان یا ایجاد یک برنامه به‌صورت تیمی و گروهی موردنیاز است. فریم ورک ها به سازمان‌ها امکان می‌دهند تا کد در یک معماری منطقی قرار گیرد. بنابراین، نگهداری و توسعه آن آسان‌تر خواهد شد. برای دستیابی به این مهم، فریم ورک های مدرن php از الگوی معماری MVC یا Model-view-controller پیروی می‌کنند.

در بین فریم ورک های عمومی php، Laravel ادعا داردکه قادر به تولید یک فرایند توسعه می‌باشد که برای توسعه‌دهنده بدون کاهش عملکرد برنامه قابل‌قبول است. این‌یکی از چند دلیلی است که این فریم ورک برای ساخت یک برنامه وب ecommerce انتخاب‌شده است.

اسکرول به بالا