دسته‌بندی ویژگی‌های Html 5

ویژگی‌های Html5  به چند دسته تقسیم می‌شود:

1.Semantic features  یا ویژگی‌هایی درباره معناگرایی که یکی از بااهمیت‌ترین ویژگی‌های Html5  است،بدین‌صورت که با توجه به این ویژگی مارک آپ ها را طوری طراحی کنیم که برای browserها یا هر اپلیکیشن دیگری خوانایی خوبی داشته باشد.

اینکه از Divisionها و کلاس‌هایی بانام‌های متفاوت درجاهای مختلف استفاده شود برای Browserها قابل‌درک نیست درنتیجه بهتر این است که از semantic  tagها استفاده شود که مارک آپ یا ساختار Html5معنای بیشتری داشته باشد.

2.کارایی و یکپارچگی:

بحث کارایی و یکپارچگی برای Performance و Integration روی دستگاه‌ها و Browserهای مختلف می‌باشد.

3.اتصال ( Connectivity)

  1. کارکرد آفلاین و ذخیره‌سازی:

در Html5  یک فیچراضافه گردیده به نام Local Storage که می‌تواند برای کوکی‌ها جایگزین خوبی باشد.در کوکی‌ها محدودیت‌هایی وجود دارد که در Local Storage این محدودیت وجود ندارد و می‌توانیم درLocal Storage  داده‌هایی ذخیره کنیم که مزیت خوبی به شمار می‌آید.

  1. دسترسی به ابزار

6.چندرسانه‌ای:

در Html5  فیچر های  Multi Mediaیی اضافه گردیده مثل Video و Audio که کاربردهای خوبی دارند.امروزه پلیرهای Html5 مزیت‌های بیشتری نسبت به فلش پلیرها برای ویدیوها دارند و جایگزین خوبی برای آن‌ها هستند و برنامه نویسان  Web تمایل بیشتری برای استفاده از پلیرهای Html5 دارند.

پلاگین ها و لایبرری هایی هستند که با توجه به شرایط اگر browser  کاربر از Html5 پشتیبانی نکند از فلش پلیر بهره می‌گیرد تا کاربر از دیدن ویدیو محروم نشود.

اسکرول به بالا