تنظیمات

لارول تقریباً نیازمند هیچ گونه تنظیمات خاص خارج از عرفی نیست. شما آزادانه می توانید توسعه را آغاز کنید!

توجه: یکی از گزینه های تنظیمات که بایستی مطمئن شوید که آن را ست کرده اید، گزینه key درون app/config/app.php است. این مقدار بایستی یک رشته تصادفی با 32 کاراکتر باشد. این کلید در زمان رمزنگاری مقادیر استفاده می شود و داده های رمزنگاری شده تا زمانی که این خاصیت به درستی تنظیم نشده باشد؛ در امان نیستند. شما می توانید این کلید را سریعاً با استفاده از دستور Artisan زیر php artisan key:generate ؛ مقداردهی کنید.

مجوزها

لاراول نیازمند مجموعه ای از مجوزها برای تنظیم شدن می باشد. فولدرهایی درون app/storage هستند که نیازمند دسترس نوشته شدن توسط وب سرور هستند.

مسیرها

بسیاری از مسیرهای دایرکتوری فریم ورک قابل تنظیم شده هستند. برای تغییر مکان این دایرکتوری ها؛ فایل           bootstrap/paths.php را مطالعه و بررسی کنید.

توجه: لاراول به گونه ای طراحی شده تا از کد اپلیکیشن شما و ذخیره محلی آن محافظت کند ، این کار را توسط جایگزاری فقط فایل هایی که ضرورتا باید در پوشه public به صورت عمومی باشند؛ انجام می دهد. توصیه می شود که پوشه public را به عنوان documentRoot سایتتان معروف به (web root) قرار دهید یا محتویات پوشه public را در دایرکتوری ریشه سایت خود قرار داده و سایر فایل های لاراول را خارج از web root بگذارید.

اسکرول به بالا