5 راه موفقیت در فناوری اطلاعات

 

آیا دنبال حرفه ای در IT هستید؟ آیا در نظر گرفته اید که برای موفقیت در صنعت فناوری اطلاعات چه کاری لازم است؟ آیا داشتن مهارت های فنی خوب است؟ البته – اما در تبدیل شدن به یک فرد حرفه ای موفق در فناوری اطلاعات ، چیزهای فراتر از توانایی های فنی وجود دارد. در زیر پنج مرحله ضروری برای رسیدن به یک فرد حرفه ای فناوری اطلاعات را برایتان لیست میکنیم تا بتوانید به یک فرد حرفه ای در زمینه فناوری اطلاعات تبدیل شوید:

 • تخصص خود را شناسایی کنید.

برای موفقیت در IT ، با شناسایی اینکه کدام یک از صنایع مورد توجه شما قرار می گیرد ، شروع کنید.  در اینجا، 10 دسته فناوری اطلاعات را که تقاضای زیادی دارند را به ترتیب میزان حقوق از بالاترین حقوق به پایین لیست کرده ایم:

 • Programming and application development
 • Project management
 • Help desk/technical support
 • Security/compliance governance
 • Web development
 • Database administration
 • Business intelligence/analytics
 • Mobile application and device management
 • Networking
 • Big data

بر اساس آنچه که در این لیست مشاهده می کنید بیشترین تقاضا برای برنامه نویسی و توسعه برنامه ها است. این یک زمینه کاملاً تخصصی است – اگر تجربه کافی ندارید ، باید وارد یک دوره کارشناسی شوید و مدرکی را بگیرید که برای آماده سازی شما در صنعت طراحی شده باشد. این مدرک به شما کمک می کند تا انواع مختلفی از دسته های مشخص شده در بالا را آشنا شوید و شما را در معرض زمینه های مختلف قرار می دهد.

 • مهارت های ارتباطی عالی را توسعه دهید.

یکی از بهترین ویژگی های استخدام مدیران در IT این روزها مهارت افراد است – همچنین به عنوان “مهارت های نرم” شناخته می شود. اینها نشان دهنده توانایی کار موثر با دیگران است. مهارتهای نرم مناسب ، شامل برقراری ارتباط با دیگران از طریق گوش دادن و شفاف سازی و انتخاب دقیق کلمات خود هستند. همچنین مهم است که مشارکت و همکاری با دیگران ، توسعه استراتژی های حل تعارض و یادگیری صبر و تحمل را داشته باشید.

 • مهارت های تحقیق خوبی داشته باشید.

تحقیق یکی از عناصر اصلی کار در صنعت IT است. مهارت های خوب تحقیق برای موفقیت شما حیاتی است. به طور خاص ، شما می خواهید توانایی برنامه ریزی موثر و یادگیری نحوه مدیریت صحیح داده ها را ایجاد کنید. همچنین می خواهید از آخرین روندهای صنعت و تهدیدهایی که به طور بالقوه می توانند به زیرساخت های شما آسیب برسانند ، مطلع شوید. به عنوان مثال، یک تحلیلگر شبکه رایانه ای ، به طور مداوم در حال تحقیق در مورد روش های مختلف برای رفع اتصال شبکه یا بررسی چگونگی بروز مشکلی برای جلوگیری از بروز آن در آینده است.

 • یک رزومه کاملاً سازمان یافته ایجاد کنید.

یک رزومه خوب نوشته شده دروازه ورود به یک حرفه شکوفایی در IT است. رزومه ای که به درستی نوشته شده باشد ، تجربه و مدارک شما را برجسته می کند و طولانی و مختصر است – هرچه جزئیات بیشتر ، بهتر است. در توانایی های خود اغراق نکنید، اگر انتظارات نامناسبی ایجاد کنید ، می تواند شما را در همانجای مصاحبه نگه دارد و چلوتر از فرآیند مصاحبه نروید. با این حال ، مهارتهایی را که با آنها آشنایی دارید ، قرار دهید و به طور حتم تمام مهارتهایی را که به آنها تسلط دارید اضافه کنید. برخی از دستورالعمل ها برای دنبال کردن یک رزومه خوب نوشته شده در اینجا ذکر شده است. اکیداً توصیه می شود آنها را دنبال کنید.

 • هرگز یادگیری را متوقف نکنید.

چیزی که با شروع کار خود در IT به سرعت کشف خواهید کرد این است که هرگز از همه چیز نخواهید دانست. چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد و هر روز چیز جدیدی ایجاد می شود. ماندن در بالای روند صنعت و مطالعه آخرین فن آوری برای موفقیت شما به عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات حیاتی است. شما هرگز نخواهید فهمید که رئیس شما یا رهبر دیگری در سازمان شما قرار است از شما در مورد یک فناوری در حال توسعه جدید سوال کند – شما باید حداقل به اندازه آنها با آن آشنا باشید.

IT یک صنعت پر رونق است که دارای فرصت های بی شماری برای موفقیت است. اگر روی یک زمینه خاص تمرکز کنید ، مهارت های نرم خود را رشد دهید ، در توانایی های تحقیق خود رشد کنید ، رزومه ای کاملاً خوب نوشته و هرگز یادگیری کار خود را متوقف نکنید ، هیچ چیز نمی تواند مانع موفقیت شما شود.

منبع: https://csuglobal.edu/blog/5-ways-succeed-information-technology

 

مقاله قبلی:

 

کلمات کلیدی: فناوری، فناوری اطلاعات، آی تی، اطلاعات، موفقیت، راه موفقیت.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا