قدرت نیروی انسانی! نیروی انسانی خود را در سازمان های فناوری اطلاعات درک کنید

نیروی انسانی، فرآیندها و فناوری سه رکن یک سازمان فناوری اطلاعات محسوب می شوند!

نیروی انسانی کلیدی ترین رکن یک سازمان است که البته در اکثر سازمانهای فناوری اطلاعات از آنها غفلت می شود. همواره این تصور می شود که فناوری می تواند جایگزین نیروی انسانی شوند

این مقاله حاوی نکاتی برای جلب نظر کارمندان است. اگر شما مدیر جدید هستید یا مدیر فعلی کارمندان خود هستید، این استراتژی ها می تواند پاسخ مثبتی برای شما ایجاد کند.

کارمندان می خواهند برای نظرشان ارزش قائل شوید و در مورد هر تغییری حرفی برای گفتن خواهند داشت!

اگر آنها را توانمند کنید کوه ها را می توانند جابجا کنند! وقتی کوه ها جابجا شدند، تحول مثبت اتفاق می افتد!

شما چی فکر میکنید؟

امروز میخواهیم درباره نیروی انسانی سازمان صحبت کنیم. نیروی انسانی ارزشمندترین دارایی در هر سازمان فناوری اطلاعات محسوب می شوند. این نیروهای انسانی هستند که معیارها را برآورد می کنند. این نیروهای انسانی هستند که مشتریان را راضی نگه می دارند، این نیروی انسانی هستند که خدمات را ارائه می دهند.

بدون نیروی انسانی، شما در اصل هیچ سازمان فناوری اطلاعاتی ندارید. مهم نیست که از کدام فناوریها استفاده می کنید. چرا که بدون نیروی انسانی نیز آنها اجرا می شوند، ولی سازمان شما به سمت مرگ تدریجی حرکت خواهد کرد.

سوال اینجاست که چگونه می توانید بیشترین بهره را از نیروی انسانی خود ببرید؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که نیروی انسانی خود را به خوبی بشناسید. ایجاد روابط کاری مناسب با نیروی انسانی بسیار حیاتی است. آنها را از نظر فردی و به صورت تک به تک بشناسید.

مرحله بعد صحبت کردن با نیروی انسانی خود درباره کاری که انجام می دهند است و از آنها سوالاتی درخصوص فعالیتهایی که انجام میدهند بپرسید و اینکه چه چیزهایی را درخصوص نقش و وظیفه ای که ایفا می کنند دوست دارند و چه چیزهایی را دوست ندارند و اگر فرصتی برای تغییر وجود داشت، به این فکر کنید که چگونه می توانید این تغییر را ایجاد کنید.

شما این فرصت را برای صحبت با نیروی انسانی خود دارید تا اطلاعاتی درباره آنها کسب کنید، سپس می توانید یک استراتژی مناسب برای آن طراحی کنید.

اگر می خواهید درباره اینکه چگونه می توانید سازمان خود را به سمت موفقیت پیش ببرید، اطلاعاتی کسب کنید، از کوشش و تلاش گرفته تا دستیابی به یک کلاس جهانی! حتما مقالات ما را پی بگیرید و دنبال کنید.

 

پیشنهاد ما این است که این ویدئوها و مقالات را نیز مشاهده کنید:

 

مقاله قبلی:

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

 

کلمات کلیدی: قدرت، نیروی انسانی، نیرو، شغل، فناوری اطلاعات، سازمان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا